6 Olejków enerycznych na problemy z włosami i skórą głowy

Olejki eteryczne od dawna są stosowane w alternatywnych, wschodnich i homeopatycznych lekach dzięki ich skuteczności i niskiemu ryzyku działań niepożądanych.
 
Jedną z korzyści olejków eterycznych jest poprawa zdrowia włosów. Poniżej znajdziesz kilka olejków, które mogą pomóc od wzrostu włosów po dodanie siły i blasku włosom. 

1. Olejek eteryczny z lawendy

Olejek lawendowy może przyspieszyć wzrost włosów. Wiedząc, że olejek lawendowy ma właściwości, które mogą pobudzać wzrost komórek i zmniejszać stres, naukowcy w badaniach stwierdzili, że ten olejek był w stanie znacznie przyspieszyć wzrost włosów u myszy.
 

Lawenda ma również właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbakteryjne, które mogą poprawić zdrowie skóry głowy.

Zastosowanie: 
 
Wymieszaj kilka kropli olejku lawendowego z 3 łyżkami oleju nośnego, takiego jak oliwa z oliwek lub stopiony olej kokosowy, i nałóż go bezpośrednio na skórę głowy. Pozostaw na co najmniej 10 minut, a następnie umyj szamponem, jak zwykle. Możesz to zrobić kilka razy w tygodniu.
 

2. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej

Olejek miętowy może wywoływać uczucie zimna i mrowienia, gdy zwiększa krążenie w obszarze, na który jest nakładany. Może to pomóc w promowaniu wzrostu włosów.
 

Jedno z badań wykazało, że olej z mięty pieprzowej, zwiększa liczbę i głębokość cebulek oraz ogólny wzrost włosów.

Zastosowanie: 
 
Wymieszaj 2 krople olejku z mięty pieprzowej z wybranym olejem nośnym. Wmasuj w skórę głowy i pozostaw na 5 minut, zanim dokładnie zmyjesz szamponem i odżywką.
 

3. Olejek eteryczny z rozmarynu

Jeśli chcesz poprawić zarówno grubość, jak i wzrost włosów, olejek rozmarynowy to świetny wybór dzięki jego zdolności do pobudzenia wzrostu komórek.

Według jednego z badań, olej rozmarynowy działał tak samo jak powszechnie stosowane środki na porost włosów, ale z mniejszym swędzeniem skóry głowy jako efekt uboczny.

Zastosowanie: 
 
Wymieszaj kilka kropli olejku rozmarynowego z oliwą lub olejem kokosowym i nałóż na skórę głowy. Pozostaw na co najmniej 10 minut przed umyciem szamponem. Rób to dwa razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze wyniki.
 

4. Olejek eteryczny z drzewa cedrowego

Uważa się, że olejek eteryczny z drzewa cedrowego przyspiesza wzrost włosów i zmniejsza wypadanie włosów, zrównoważając gruczoły wytwarzające tłuszcze na skórze głowy. Ma również właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, które mogą przyczyniać się do łupieżu lub wypadania włosów. Jest też świetny przy problemach z łojotokiem. 
 
Zmieszany z lawendą i rozmarynem ekstrakt z drzewa cedrowego również zmniejszał wypadanie włosów u osób z łysieniem plackowatym.

Zastosowanie: 

Wymieszaj kilka kropli olejku z drzewa cedrowego z 2 łyżkami wybranego przez Ciebie oleju nośnego. Wmasuj go w skórę głowy i pozostaw na 10 minut przed umyciem.

5. Olejek eteryczny z trawy cytrynowej

Olej z trawy cytrynowej jest skutecznym lekarstwem na łupież, badanie z 2015 roku wykazało, że znacznie zmniejszyło łupież już po tygodniu.
 
Zastosowanie: 
 
Olej z trawy cytrynowej na łupież jest najbardziej skuteczny, gdy jest stosowany codziennie. Codziennie mieszaj kilka kropli w szamponie lub odżywce i upewnij się, że jest on wmasowany w skórę głowy.
 

6. Olejek eteryczny z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości myjące, przeciwbakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe. Stosowany miejscowo może pomóc zwiększyć porost włosów.

Zastosowanie: 

Możesz zmieszać 10 kropli olejku z drzewa herbacianego w szamponie lub odżywce i używać go codziennie. Lub możesz zmieszać 3 krople z 2 łyżkami oleju nośnego i pozostawić na 15 minut przed wypłukaniem.
 
 
Olejki eteryczne mogą pomóc poprawić zdrowie włosów przy bardzo niewielkim ryzyku wystąpienia działań niepożądanych i w przystępnej cenie. Są one również łatwe w użyciu.
 
Mieszanie olejków z olejem nośnikowym lub szamponem i regularne stosowanie go na skórę głowy może zwiększyć wzrost, siłę lub połysk włosów.
 

Zawsze pamiętaj żeby wybrać tylko najlepszej jakości olejki eteryczne, większość olejków na rynku jest syntetyczna więc najlepiej kupić tylko 100% czyste o terapeutycznej jakości olejki które przyniosą Ci szybkie rezultaty. 

Zawsze rozcieńczaj olejki eteryczne w olejach nośnikowych i zapoznaj się jak je stosować u dzieci. 

Share:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Sylwia Razak
Sylwia Razak
Cześć! Jestem mamą, żoną i pasjonatką eco życia. Na co dzień zajmuję się naturo leczeniem, kliniczną dietetyką i coachingiem zdrowia.

© Akademia Olejkow 2019