Krótki przewodnik po poszukiwaniu godnej zaufania marki

Gratulacje za ukończenie mojego krótkiego kursu!

Naprawdę mam nadzieję że dużo skorzystasz z moich wskazówek. Jak wspominałam to jest początek twojej przygody i wiele jeszcze się nauczysz, zapraszam cię na nasz blog, FB i na YouTube program po więcej szczegółowych informacji o olejkach.

Ja używam olejków od 15 lat ale długo mi zajęło żeby znaleźć olejki o bardzo wysokiej jakości i o terapeutycznej mocy z której byłabym zadowolona. 

Olejki eteryczne nie są regulowane prawnie co znaczy cokolwiek producent wleje do buteleczki może nazwać olejkiem eterycznym i produktem 100% naturalnym. Także, twoim zadaniem jest znaleźć olejki, które są bezpieczne w użyciu i mają moc terapeutyczną, szczególnie jeśli chcesz je używać na swoich dzieciach. 

Biorąc pod uwagę, że będziesz używać olejków eterycznych w domu, na skórze i wokół bliskich, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę!

Ta krótka lekcja końcowa pomoże ci właśnie w wyborze najlepszej jakości olejków. 

Rodzaje olejków eterycznych

Olejki eteryczne są coraz bardziej popularne, a dzięki temu na rynku pojawiło się wiele firm produkujacych olejki. Niektóre są bardzo dobrej jakości ale od większości lepiej trzymać się z daleka. 

Jak wspomniałam nie ma rządowych przepisów dotyczących składników, czystości, etykiet i praktyk. Innymi słowy, musisz znaleźć godną zaufania firmę.

Obecnie istnieje tylko niewielki odsetek firm, które produkują czyste, terapeutycznej jakości oleje bez syntetycznych składników. Przykro mi to mówić, ale olejki eteryczne sprzedawane w twoim lokalnym sklepie ze zdrową żywnością najprawdopodobniej nie będą tym czego chcesz używać.

Często widzę 100% czystość na etykiecie, ale po krótkim wywiadzie dowiaduję się, że zawiera tylko 1-10% olejku eterycznego, a reszta to wypełniacz!

Co teraz?

Musisz znaleźć firmę, która prawidłowo pozyskuje materiał roślinny, nie stosuje syntetycznych wypełniaczy i bardzo poważnie podchodzi do kontroli jakości.

Żeby znaleźć godną zaufania firmę, należy kierować się następującymi wskaźnikami.

#1 Pozyskiwanie

Wiele osób nie wie o tym, że powinno się rozważyć, gdzie firma pozyskuje i uprawia rośliny.

Aby uzyskać terapeutyczny efekt, potrzebujesz odpowiedniego składu (lub chemotypu) w  olejkach eterycznych. Skład chemiczny olejków eterycznych z tych samych gatunków roślin może się znacznie różnić w zależności od położenia geograficznego, pory roku, wysokości, czasu zbioru, destylacji itd.

Te różnice w samym składzie chemicznym mogą prowadzić do zupełnie innych korzyści zdrowotnych. Szukaj olejów których materiał roślinny był hodowany w naturalnym klimacie aby uzyskać najlepszą wartość terapeutyczną. Czyli na przykład drzewo herbaciane powinno zawsze pochodzić z Australii gdzie jego naturalny ekosystem.

#2 Sposoby uprawy i zbiory

Warunki uprawy są również bardzo ważną częścią produkcji wysokiej jakości olejków eterycznych.

Wraz ze wzrostem popularności olejków eterycznych firmy zbierają więcej roślin, drzew, owoców i kwiatów niż kiedykolwiek wcześniej, często opierając się na użyciu pestycydów i innych niezdrowych procesach hodowli.

Takie hodowle nie tylko zagrażają roślinom i ich środowisku, ale także tworzą olejki eteryczne o niższej jakości, często skażone niepotrzebnymi chemikaliami.

Ponieważ używasz ich dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia, musisz upewnić się, że do twoich olejów używany jest najlepszy materiał roślinny.

#3 Destylacja

Prawidłowa ekstrakcja ma również kluczowe znaczenie w produkcji dobrych olejków eterycznych.

Po prawidłowym zebraniu aromatyczna roślina jest transportowana do destylarni, w której pobiera się jej olej. Ekstrakcja olejków eterycznych jest niezwykle delikatnym procesem i powinna odbywać się poprzez destylację z parą wodną (lub hydro) lub tłoczenie na zimno owoców cytrusowych.

Jednak olejki eteryczne można również zbierać w procesie ekstrakcji rozpuszczalnikami chemicznymi. Bardzo ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że istnieje duża różnica między tą metodą a destylacją z parą, ponieważ po użyciu rozpuszczalników zawsze pozostaną resztki rozpuszczalnika w produkcie. Zdecydowanie zalecam wybranie produktów, które nie miały kontaktu z rozpuszczalnikami chemicznymi.

Nieprawidłowa destylacja z parą wodną może również radykalnie zmienić lub zniszczyć związki aromatyczne rośliny. Przy prawidłowej destylacji, uzyskany olejek eteryczny zachowa silny profil chemiczny, aby zapewnić korzyści terapeutyczne. Temperatura, ciśnienie i wyposażenie mają wpływ na jakość produkowanego oleju.

Poszukaj firmy, która kontroluje proces lub przynajmniej ściśle współpracuje ze swoimi destylatorami.

#4 Testowanie jakości

Testowanie jest jednym z ważniejszych aspektów otrzymania wysokiej jakości olejków eterycznych. Każdą partię oleju należy przetestować. Kropka!

Chromatografia gazowa i spektroskopia masowa (GC / MS) są reklamowane jako standard w testowaniu olejków eterycznych i chociaż pozostają wczesnym wskaźnikiem jakości, nie są ostatecznym wskaźnikiem jakości. Upewnij się, że są one również testowane pod kątem zanieczyszczeń, stabilności i innych czynników.

Poszukaj firm, które swobodnie udostępniają wszystkie swoje wyniki testów. Jeśli firma nie przeprowadza rygorystycznych testów na swoich olejach, zalecamy poszukać gdzie indziej.

Wszystko sprowadza się do jednego

Ostatecznie, po przeprowadzeniu poszukiwań i porównań (lub nie) wszystko sprowadza się do tego, komu ufasz. Z kim czujesz się komfortowo, dokonując zakupów i kto pomoże ci odpowiedzialnie korzystać z olejów.

Istnieje kilka marek olejków eterycznych, które chętnie bym kupiła. Ale ostatecznie z wielu powodów zdecydowałam się używać tylko olejków z firmy dōTERRA.

Szczególnie ze względu na ich wyjątkową jakość terapeutyczną, dokładne wielokrotne testowanie jakości, ekologiczne praktyki i skupienie się na edukacji. Nic więc dziwnego, dlaczego są największą firmą z tej branży obdarzoną dużym zaufaniem i prowadzącą największe badania nad olejami eterycznymi. 

DōTERRA nie tylko pomaga nam tworzyć szczęśliwszy i zdrowszy styl życia, ale także wspiera lokalne społeczności, z którymi współpracuje, a także podejmuje działania w celu dbania o naszą planetę.

Jeśli chcesz rozpocząć zdrowszy styl życia, mieć w tym wsparcie i dalej się uczyć, kliknij poniżej i zajrzyj na stronę gdzie możesz kupić najwyższej jakości olejki i dołączyć do naszej społeczności olejowej.

Chcesz stworzyć swoją apteczkę?

Jesteś gotowa wdrożyć olejki eteryczne w swoją codzienną rutynę? Dowiedz się, jakich ja używam olejów i gdzie je kupić.

Dowiedz się tutaj

© Akademia Olejkow 2019